Datça ve Palamutbüküne Ulaşım

carKarayolu ile: Pamukkale, Kamil Koç, Ulusoy, Varan, Metro otobüs firmaları ile karadan ulaşım da mümkündür.Sezon'da otobüslerin Ankara, İstanbul ve İzmir'den direkt Datça seferleri bulunmaktadır.Marmaris ve Bodrum Otogarından saat başı Datça araçları kalkmaktadır.Yolculuk Marmaris'den yaklaşık 1 saat, Bodrum'dan ise yaklaşık 4 saat sürmekte.Son yıllarda yapılan yoğun yol çalışmaları tamamlanmıştır ve Datça Yarımadası'nın karayolları güvenli ve komforlu bir hal almıştır...

planeHavayolu ile: Dalaman havalimanı'na uçup, oradan taxi veya Otobüs ile Datça'ya, yaklaşık 2 buçuk saatte, veya Bodrum havalimanı'na uçup, oradan feribotla 1.5 saatte, Datça'ya ulaşmak mümkündür.Feribot ve deniz otobüs servisi Mayıs ayında başlayıp, Eylül sonuna kadar devam eder.Feribot hareket saatleri sezon'da hergün sabah 09:00 ve 17:00 olmak üzere hergün aynı saatlerde Bodrum ve Datça (Körmen Limanından) dan hareket etmektedir.İsterseniz Feribot ile; motorsiklet, otomobil ve minibüs gibi araçlarınızla da gelebilirsiniz.

backpacker-drawingPalamutbüküne Ulaşım: Palamutbükü Datça'ya 20 km mesafesindedir ve Mesudiye köyü üzerinden uzun sahil şeridi boyuncada gelinebilmektedir. Yaz sezonunda Datça'dan Palamutbüküne ve Palamutbükünden Datça'ya hemen her saat başı dolmuşlar hareket etmektedir. Ayrıca Datça Yat limanındanda hergün Palamutbüküne günübirlik tur tekneleri gitmektedir. Datça'ya ayrıca mevsim'ine bağlı Yunan Adaları Rhodos ve Simi'den Deniz Otobüsleri gelmektedir.

Mesafeler

İstanbul: 963km
Ankara: 840km
İzmir: 360km
Antalya: 519km
Muğla: 134km
Dalaman: 167km
Bodrum: 234km